PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1068}

Pluton

Platoon
8,1 131 767
ocen
8,1 10 1 131767
8,0 25
ocen krytyków
Pluton
powrót do forum filmu Pluton

ktory film jest wg was najlepszy o wojnie w wietnamie? a moze full metal jacket? osobiscie stawiam na lowce jeleni, jakos najbardziej do mnie trafil. chociaz wszystkie to arcydziela, 10/10 w skali filmwebu. i z wielka przyjemnoscia obejrze dzis pluton po raz pewnie 20-ty. a jesli ktos jakims cudem jeszcze nie widzial... to niech oglada. lektura obowiazkowa.

ocenił(a) film na 10
Cris

Wymieniłeś 4 tak wybitne filmy,że nie sposób wybrać najlepszy.
Łowca jeleni to chyba najbardziej kultowy z tych filmów i można go oglądać w nieskończoność.Pod względem wirtuozerii czysto filmowej(zdjęcia,muzyka) Czas apokalipsy robi największe wrażenie.Pluton jest najbardziej ociekający krwią z tych filmów i najdosadniej pokazuje piekło wojny.Pełny magazynek Kubricka jest nasycony czarnym poczuciem humoru i w znakomity sposób pokazuje ludzką głupotę.

ocenił(a) film na 6
Iluvatar

FMJ niestety jeszcze nie widziałem, ale ostatnio rozpracowuję Kubricka (zacząłem od Clockwork Orange i 2001:SO ;)), także jestem blisko jego obejrzenia ;) Natomiast 3 pozostałe uważam za prawdziwe arcydzieła; chyba żaden nie jest gorszy od pozostałych: "Czas..." urzeka swoją niesamowitą psychodeliczną konwencją, Łowca solidną porcją wzruszeń, a Pluton przejmującym realizmem, w który dzisiaj po 20 znów w prawdziwą przyjemnością się zagłębię ;)

ocenił(a) film na 10
Shalafi

"Czas apokalipsy"
"Łowca Jeleni"
"PLuton"
Kubrika filmu niestety nie oglądałem ale po tych filmach w rankingu jest wielka przepaść następny film o wietnamie bęzie "Good morning Vietnam".
Kiedyś podobał mi sie fabularno-dokumentalny wietnamski "powrót Bociana" czy coś w tym stylu film OK. a tak pozatym to cieżko jeszcze coś dobrego powiedzieć o filmach o Wietnamie, może "moto diabły" gdzie goście podczas akcji pojechali na motorach LOL...
Ciekawie zapowidał sie "Bylismy żołnierzami" z Gibsonem ale to film o dobrych efektach specjalnych oraz efektach dzwiękowych.
Ciekawa anegdotą Wietnam przedstawia sie w "Forrset Gumpie" ale to i tak genialnie przedstawione. Cóż kojaży mi sie jeszcze jeden film ale nie pamietam tytułu o ludziach którzy walczyli w wietnamie a po wojnie w Stanach napadli na bank podczas wojny jeden z nich za pamiątke wział sobie głowe wietnamczyka...

ocenił(a) film na 8
Cris

a ja myślę że "Pełny magazynek" ale nie oglądałem czasu apokalipsy .. a Pluton robi bardzo mocne wrażenie . 9/10

ocenił(a) film na 10
donkoguto

Pluton vs Czas Apokalipsy = Syn (Charlie Sheen) vs Ojciec (Martin Sheen). :) "Pluton" oglądałem 5 razy a "Czas Apokalipsy" "tylko :P" 4 , dlatego nieco wyżej w moim prywatnym rankingu figuruje pierwszy z tych filmów.

ocenił(a) film na 10
Cris

dla mnie tylko Pluton, oglądałem go już ładnych parę lat temu, ale kiedy tylko jest w TV to oglądam. świetny film, kilka scen to arcydzieła, gra aktorów, cały ten jazz. widziałem czas apokalipsy i fmj (łowcy jeleni nigdy nie mogłem zlapać) i mimo iż na pewno są świetne to jedynie Pluton jako JEDYNY i NAJLEPSZY film o wietnamie. zresztą to wg mnie nie jest tylko film wojenny, ale to juz inna bajka. szkoda tylko, że w PL nie wydano rocznicowego wydania dvd albo przynajmniej SE.

ocenił(a) film na 9
Cris

1. Czas apokalipsy
2. Pluton
3. Full metal jacket
4. Łowca jeleni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones