PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1068}

Pluton

Platoon
8,1 131 767
ocen
8,1 10 1 131767
8,0 25
ocen krytyków
Pluton
powrót do forum filmu Pluton

dobra, ok, ten film nie jest fatalny, ale i tak jest wedlug mnie slaby. moim zdaniem skupia sie on na zbyt wielu bohaterach naraz, i ja sie szczerze mowiac pogubilem i rozpoznawalem tylko Defoe, Sheena i Berengera. Taki pomysł jest, myślę, chybiony. I niech mi nikt nie mówi, że Szeregowiec Ryan jest gorszy od Plutonu bo to już jest kompletna bzdura. Takiego realizmu jak tam nie było nigdzie, od wojny dzieli nas tylko telewizor, a to za sprawą najlepszych w historii Hollywood zdjęć naszego zioma, Janusza Kamińskiego. Pierwsze 15 minut i ofensywa na plaży w Normandii - pokazany jest w sumie jeden bohater ale na tle wielu setek innych postaci, które tracą nogi, eksplodują, masowo giną. I to robi kutwa niesamowite wrażenie. Poza tym scenografia i wykończenie całego dzieła - motyw niemieckiego żołnierza który zabija w tym domu nożem - psyche, no w ogóle wszystko. Pluton przy tym wszystkim jest co najwyżej przeciętny. Co mi z tego, że Stone był w Wietnamie. Na pewno walczyl za swoj kraj i to mu zostalo, bo myli wojne i polityke ze swiatem filmowym. Jesli mamy tu sie klocic to szkoda czasu bo kazdy wie swoje. Dobrze chociaz ze wszyscy sa inni i maja inny gust bo takto swiat, obojetnie czy filmowy czy real bylby cholernie nudny. pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
q_ba87

Szeregowiec Ryan to dla mnie tylko lądowanie w Normandii, pokazane rzeczywiście kapitalnie. Właściwie ten film mógłby się skończyć po opanowaniu plaży, bo reszta to typowa amerykańska bajeczka, z bądź co bądź szczęśliwym zakończeniem. Dużym plusem jest świetny Tom Hanks, ale szczerze mówiąc, jakoś bardziej smutno mi było gdy zabito w Plutonie Defoe niż w Szeregowcu Hanksa i jego kompanów. Uważam oba filmy za bardzo dobre, a nazywanie Plutonu nudnym i beznadziejnym jest niesprawiedliwe.

ocenił(a) film na 10
rycerz1984

Zgadzam się z przedmówcą. Dla mnie Szeregowiec Ryan to tylko świetne zdjęcia i lądowanie w Normandii. Szeregowiec Ryan to jest inny rodzaj filmu. Bardziej skupia się na akcji niż na dramacie głównych bohaterów. Według mnie Pluton mimo wszystko lepszy. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
q_ba87

http://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_My_Lai

Zobacz na ten link i dokształć się chłopcze.Jak tu nie wierzyć w realność "plutonu".Opisana tam autentyczna sytuacja jest jakby żywcem wyjęta z tego filmu.Smutne i bolesne, ale niestety prawdziwe.I niech nikt mi nie chrzani, że Stone wypacza historię

ocenił(a) film na 1
KMINI

co ma ta masakra do plutonu? Barnes zabija tam jedną kobietę a Bunny dałna...

Trochę ten link wyrwany z kontekstu, równie dobrze mogę dać http://pl.wikipedia.org/wiki/Napalm . No i co?

Smutna i bolesna to jest historia naszego świata.

Stone'owi bardziej wierzę niż innym jeśli chodzi o wietnam. Trochę niedobrze się robi od umierania za ojczyznę, dlatego chwała Pluton!

q_ba87

Ten realizm i ten sposób mówienia o wojnie wymyślili mój drogi (bo powiedziałeś, że nigdy takiego nie było)... tamtaratamdam - Rosjanie! Obejrzyj sobie filmy w stylu 'Idź i patrz' Elema Klimowa... Współczesny film wojenny to pomysł naszych 'braci' ze Wschodu.

ocenił(a) film na 9
q_ba87

"ja sie szczerze mowiac pogubilem i rozpoznawalem tylko Defoe, Sheena i Berengera" - wróć do kolorowanek chłopcze. Na szczęście to co plecie jeden dzieciak wychowany na matriksie i innych pierdołach, nigdy nie będzie miało wpływu na odbiór klasyki światowego kina.

ocenił(a) film na 4
Abbadon_2

dobrze ze sa jeszcze ludzie madrzejszy niz ja i znaja sie na swiatowym kinie. co do matrixa to widzialem go tylko raz. ogladaj swojego stone'a i ciesz sie ze go rozumiesz w takim razie jezeli przynosi Ci to satysfakcje.

ocenił(a) film na 8
q_ba87

może kiedyś zrozumiesz film i poczujesz jego klimat, może nie. Bo to film bardziej psychologiczny, zgodzę się na początku, troszkę przynudza, ale to się szybko zmienia w kultowej scenie w dżungli (gdy przysypia) dalej już tylko miód.
Zaś film jest pacyfistyczny, po prostu przedstawia wojnę taką jaka jest, jak Czas Apokalipsy, bo wojna fajna jest tylko w zabawach. AMEN! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones