PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1068}

Pluton

Platoon
8,1 131 767
ocen
8,1 10 1 131767
8,0 25
ocen krytyków
Pluton
powrót do forum filmu Pluton

Temat wojny, działań wojennych zawsze będzie niewyczerpalnym zasobem dla twórców. Byłem na tym filmie w dniu premiery, w kinie Andromeda w Tychach. Wówczas także oceniłem go dobrze, ale nie bardzo dobrze.

Jedyne, co ratuje tą produkcję to rozmach, Willem Dafoe, Forest Whitaker i ew. Tom Berenger, którego zresztą lubię.
Reszta to zbieranina przypadkowych ludzi, włącznie z Charlie Sheen-em. Może jeszcze słowa uznania dla John-a C. McGinley-a, którego jak zwykle obsadzają w rolach dwulicowych, służalczych, głupkowatych typków. Niestety, jest aktorem charakterystycznym, ze względu na charakterystyczny wygląd, mimikę i "całokształt". Trudno mieć do niego pretensję, po prostu takie ma warunki fizyczne :)

"Amerykański patos" już dawno przejadł się każdemu i od dawna także większość z nas wie, że cudze wojny, są po to, by ktoś mógł zarobić, by grabić podbijane państwo i podatników, którzy te wojny sponsorują.
Żal mi jedynie Wietnamczyków, którzy jak wiele innych narodów, padli ofiarą cwaniaków głoszących chore idee.

... i tyle.

ocenił(a) film na 10
artefakt

No tak bo lepszy dla ciebie jest Kod Nieśmiertelności, a największe arcydzieła kina to dla ciebie Star Trek i Avatar.

ocenił(a) film na 10
artefakt

kogo to obchodzi co Ty piszesz ? film genialny

ocenił(a) film na 6
Immortal_Stasin

Genialny ?

Daj spokój, wszystko zależy od tego, jak bardzo wczujesz się w rolę, w którą ktoś także się wczuł.
Zatem, jeśli dobrze się wczułeś to pewnie czułeś, jak cię kąsają komary po karku. Założę się, że jakbyś się dobrze wczuł i oglądał człowieka siedzącego na tronie to mógłbyś nawet zrobić to, co on udaje, że robi ...

... think about it ...

ocenił(a) film na 9
artefakt

Film równie dobry jak Full Metal Jacket.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones