PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1068}

Pluton

Platoon
8,1 131 767
ocen
8,1 10 1 131767
8,0 25
ocen krytyków
Pluton
powrót do forum filmu Pluton

coś jest nie tak, z portalem, albo ludźmi :/

ocenił(a) film na 10
Niedopowiedziany

nareszcie, 48 zasłużone miejsce :)))
nareszcie, 48 zasłużone miejsce :)))
nareszcie, 48 zasłużone miejsce :)))

ocenił(a) film na 5
Niedopowiedziany

5/10

Może w 86' to było coś, teraz jest kiczowaty. Oglądając go w 2010 roku - mamy wrażenie, że to kino klasy B. Poza tym jest nudny i przydługawy... :/

użytkownik usunięty
LA4

Niestety masz rację. Zbyt nudny, obraz wojny mógł być szokujący, ale teraz ludzi już to nie rusza.

LA4

Nie zawsze mi się to udaje, ale w tym filmie trzeba patrzeć nie tylko na akcję, ale przemianę bohatera. Mi się to skojarzyło z Symetrią - zmiana osobowości niemal o 180 stopni pod wpływem środowiska, w którym się znajduje. Mnie cały czas trzymał w lekkim napięciu. Poza tym dzieło jest kiczem od początku, albo nigdy się nim nie staje.

ocenił(a) film na 10
LA4

czytając te wypowiedzi szkoda mi ludzi naprawdę ja nie wiem czy wy oczekujecie od tego filmu rozpierduchy po całości ? John rambo polecam....do filmu trzeba dorosnąć zrozumieć go.Gadanie że film w latach 80 był dobry jest żałosne naprawde....

ocenił(a) film na 10
Corey666

Święte słowa, "Pluton" jest tym filmem (arcydziełem) ktorego nie zrozumieja zjadacze "transformersów" czy innych "zmierzchow"

Niedopowiedziany

Z mozołem, w pocie czoła do 35 miejsca Pluton się doczłapał... :)

ocenił(a) film na 9
Niedopowiedziany

gimnazjalistki dają 10 gwiazdek sadze zmierz. tu masz odpowiedź kolego :/

ocenił(a) film na 9
kawosz

ten film nie ukazuje ogólnie obrazu wojny, tylko jak ona wpływa na ludzi

ocenił(a) film na 8
burza666

myślę, że raczej z ludźmi, ale tak właściwie to co kogo obchodzi jakiś ranking?

ocenił(a) film na 10
Mudshark

tera jest na 37, ale nie powinniście zwracać uwagi na ranking.
przecież w top 100 jest władca pierścieni, niedługo bedzie hana montana i inne szatany...

ocenił(a) film na 7
supermaniak

Ja osobiście w tym że Władca jest w topce nie widzę nic dziwnego. Ten film w pewien sposób był przełomem w kinie fantasy, do tego jest zrobiony bardzo dobrze, dopracowany pod każdym względem i przede wszystkim nie jest nudny.

Co do Plutonu uważam że film został zrobiony poprawnie od strony technicznej ale pare rzeczy mi się w nim nie podobało. Chodzi mi tu przede wszystkim o przewidywalność filmu, do tego scena śmierci Eliasa i końcowy monolog. Film dobry, ale widziałem lepsze i bardziej poruszające filmy o tym jak wojna wpływa na ludzi.

ocenił(a) film na 10
nostradamek

podasz tytuły?
chciałbym porównać, bo na razie pluton mnie najbardziej poruszył...

ocenił(a) film na 7
supermaniak

Łowca Jeleni żeby daleko nie szukać.

ocenił(a) film na 7
supermaniak

Pozwolę sobie zauważyć, że porównywanie Władcy Pierścieni, do Hannah Montana, jest wysoce nie na miejscu. Jest to bowiem ekranizacja naprawdę rozbudowanej trylogii, niezwykłego, inspirującego świata, stworzonego przez Tolkiena. Niesie przesłania, że nawet pozornie mało znacząca osoba potrafi wiele zmienić, że nawet największy mędrzec nie przewidzi wszystkiego. Dodajmy do tego piękne zdjęcia i świetną muzykę, a mamy film, który naprawdę zasługuje na swoje miejsce w rankingu.

ocenił(a) film na 10
Dakota92

Zgadzam się z prawie wszystkim, no ale: "Jest to bowiem ekranizacja naprawdę rozbudowanej trylogii".. Władca Pierścieni nie jest trylogią !!! Tolkien nie napisał tego w formie trylogii, dopiero potem zostało to podzielone na trzy części. Żeby się nie produkować, zacytuję wikipedię - "Władca Pierścieni jest często nazywany trylogią, choć naprawdę jest to powieściowa całość, podzielona na sześć ksiąg. Ze względu na swoją dużą objętość została wydana w trzech tomach z powodu nacisków wydawcy, nie było to jednak oryginalne zamierzenie Tolkiena." Pozdro

ocenił(a) film na 7
transistor152

Oj wiem, że nie jest trylogią, ale tak się utarło, wiem, że ma sześć ksiąg, więc saga może by lepiej pasowało, jednak z reguły ludzie określają to inaczej i jakoś to zostaje w mózgu. Ale masz rację, formalnie trylogią nie jest ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones