PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1068}

Pluton

Platoon
8,1 131 767
ocen
8,1 10 1 131767
8,0 25
ocen krytyków
Pluton
powrót do forum filmu Pluton

Nie wiem czemu ale nic rewelacyjnego w tym filmie nie znalazłem. Strasznie nudny i tak się nudziłem przy oglądaniu że co chwila gubiłem wątek bo myślałem o czym innym.

ocenił(a) film na 8
sebulba_2

Może jeszcze jesteś za mało dojrzały żeby zrozumieć ten film.

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

Skoro myślałeś o czymś innym nic dziwnego że gubiłeś wątek. Film nie wymaga wielkiego skupienia, nie trzeba niczego się doszukiwać - wszelkie tragiczne sytuacje i zachowania żołnierzy są klarowne, wystarczy wyciągnąć fakty. po prostu 9/10

watchmoon

hehe, a te 4 punkty dałeś bo fajnie się "szczelali" nie?

ocenił(a) film na 2
watchmoon

Co prawda jeszcze go nie oglądałem, ale mam go i niedługo obejrze - ale ogólnie to nie ma go jechać że mu się nie podobał - mi też się pewnie nie spodoba, bo po prostu nie przepadam za wojennymi filmami - ale to po prostu co kto woli...

ocenił(a) film na 9
faziee

jak nie lubisz filmów wojennych to po jakiego grzyba wystawiasz ocenę i sobie w ogóle go wpuszczasz? ;/ ja nie lubię horrorów to ich nie włączam poprostu

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

Mam takie zasadnicze pytanie. Czy Ty ten film oglądałeś, czy tylko przeglądałeś? Nawet najwięksi wrogowie tego rodzaju kina przyznają, że "Pluton" to bardzo dobre kino. Może obejrzyj sobie jeszcze raz i zastanów się nad tym, o czym ten film tak naprawdę jest. Może coś zauważysz..., jeśli nie, to współczuję.

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

Ktoś tu dobrze mówi, że może za mało dojrzały jesteś... I może dla ciebie jeszcze jest źle zagrany i głupi,co? Ech...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
godzilla1987

O boze ! to sia nazywa konstruktywna krytyka ;)
przesadzasz troche ;) a co do filmu... wspaniały... jeden z moich ulubionych filmow przedstawiajacych wojne w wietnamie.

ocenił(a) film na 10
godzilla1987

dobrze się człowieku czujesz??? Tutaj można wygłaszać opinie. Choć bardzo lubię ten film to nie przeszkadza mi że nie wszyscy go uwielbiają. I dobrze! Poza tym jeśli ma pan kłopoty z trzymaniem nerw na wodzy to niech pan lepiej nic nie pisze, bo to nie miejsce dla frustratów. I kto powiedział że można tu pisać tylko pochwały dla filmów? Negatywne opinie są czesto ciekawsze bo wywołują jakiś odzew i próbę "polemiki". Choć jak widzę nie wszystkich na to stać. A szkoda...

ocenił(a) film na 10
godzilla1987

a tak na koniec takimi wypowiedziami to ośmiesza pan prawdziwych "fanów" tego filmu, co nie znaczy że uważam się za "fana", żeby póżniej nie było...

ocenił(a) film na 10
godzilla1987

ale z ciebie kretyn. nawet slow ktorych nie rozumiesz uzywasz.

użytkownik usunięty
sebulba_2

o ile rozumiem że komus film mógł sie nie podobać - zupełnie absurdalne wydaje mi się tych kilka ... ten jeden argument - "nudny" , zauważ że Pluton to ten rodzaj filmu wojennego, czy raczej anty- , którego zadaniem nie jest bycie nie-nudną, łatwą rozrywką

a jeśli myślałeś o czym innym to jak miałeś nie gubić wątku???

...w ogóle mało tych argumentów.... może coś więcej??

ocenił(a) film na 4

Człowiek to jednak dziwna istota! Jeżeli film jest dla większości ciekawy to dla mnie nie ma prawa być nudny! Idźcie się wszyscy leczyć! Dla mnie tak czy tak ten film był nudny!

użytkownik usunięty
sebulba_2

Oj stary, ale farmazony wygadujesz, ma prawo byc dla ciebie nudny, ale jesli tak mowisz nie dziw sie jesli ktos stawia krytyke, powiem ci ze ten film to arcydzielo, trzeba go zrozumiec, jesli byl dla ciebie nudny swiadzcy o tym ze nie potrafisz go zrozumiec, a jesli film cie nudzi i nie potrafisz go zrozumiec, nie dawaj tutaj takich komentarzy, bo tutaj sa ludzie powazni i nie ma w ich slowniku slowa "nudny" czy zastanawiales sie kiedys jaka byla wojna w wietnamie? Co tam sie dzialo? widzocznie wogole nie masz pojecia o tym, ten film znakomicie przedstawia cala wojne w wietnamie, i nie mow ludziom ze maja sie leczyc, bo kazdy moze tutaj stawiac opinie jaka chce, nie wiem ile masz lat, ale jesli masz ponizej 17 to ty idz sie leczyc, i na przyszlosc nie dodawaj takich argumentow typu nudny, bo to jest czysta abstrakcja, ktora nie posiada zadnych konkretnych motywow, pozatym ze go nie zrozumiales, wiec prosze cie, obejrzyj ten film jak dorosniesz i potem sie wypowiadaj na jego temat, film mial na celu przedstawic wojne w wietnamie, i okresl w jaki sposob to zrobil?

ocenił(a) film na 4

To ty farmazony wygadujesz. Mam dużo więcej niż 17 lat. Co mnie to obchodzi że to było o Wietnamie - ja tam nie przepadam za filmami wojennymi i przesłanie tego filmu jakie było takie było ale dla mnie ten film był NUDNY. Idąc twoim tokiem myślenia żaden film niemógłby być nudny gdyż każdy ma jakieś przesłanie.
A z tymi ludźmi poważnymi to mnie rozbawiłeś na maxa :)

użytkownik usunięty
sebulba_2

No to nie masz sie czym chwalic ze masz wiecej niz 17 lat, jedynie kazdy moze ci pogratulowac glupoty, a jesli cie rozbawilem to znaczy ze jestes typowym imbecylem, bo imbecyle wlasnie z takich rzeczy sie smieja, bo albo ich nie kumaja, albo nie chca ich kumac, Rozumiem cie, nie lubisz filmow wojennych masz prawo, ale przedstaw jakies swoje argumenty na to, nie chce cie obrazic, bo to dyskusja na dany temat a nie klotnia, nie kazdy film jest dobry, wiele filmow wojennych o wietnamie jest slabych, i w sumie "nudnych" bo sa bezsenswone dialogi, i malo pokazane, ale ten film jesli chodzi o wojenny jest bardzo bardzo dobry, a jesli ciebie wietnam nie interesuje, proste, nie potrafisz wyczuc atmosfery fimow, ok, nic do ciebie nie mam, widac ze jestes na infantylnym poziomie, z tego co tu moge wywnioskowac stawiam opinie iz ty wogole nie miales badz nie starales sie zrozumiec i zainteresowac tym filmem, nie interesuje cie wojna itp. Wiec nie dodawaj takich glupich odpowiedzi, jesli nie chcesz zeby ktos krytykowal twoja opinie, bo z tego co widze, masz chyba troche rozumu i myslisz wczesniej o konsekwecjach jakie moga wyniknac z twojej opini.

ocenił(a) film na 4

Chwileczkę! Ja film obejrzałem i wyraziłem swoje zdanie o nim. A że jest sprzeczne z Twoim i widzisz w tym problem to się męcz z tym. Mi to problemu nie robi że film sie tobie podobał.
Więcej mi się nie chce pisać bo z ludźmi którzy zgubili swój rozum nie chce mi się dyskutować.

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

Jedna sprawa, jeśli nie lubisz takich filmów to dlaczego wogóle wyrażasz o nich swoją opinię?Film jest świetny ale ty jesteś po prostu uczulony na takie kino i tyle.

ocenił(a) film na 4
thraxxx_2

Ale gdzie to jest napisane że muszą być tylko dobre opinie? Ja obejrzałem i powiedziałem co myślę!

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

To już lepiej nic nie mów, wyjdziesz na tym lepiej, zapewniam cię..

Jules_4

Ludzie dajcie spokój! śmieszny człowieczek, fan Stars Warsów-(ksywka Sebulba)krytykuje klasyke filmu wojennego bo dla niego fajne filmy to gwiezdne wojny!!ha ha pisałeś te teksty z tworek chłopcze?oglądnij sobie misia uszatka tam jest ekstra akcja!

brunos

No no proszę sobie za przeproszeniem Gwiezdnymi Wojnami " mordy nie wycierać". A co do Sebulby to możesz własne zdanie głosić do woli ale musisz pamiętać że wystawiasz nim sam sobie świadectwo i nie dziw się że inni po Tobie pojadą . Bo jeżeli ktoś stoi przed katedrą w Chartres i mówi mi że dla niego to nudny i brzydki budynek to jest po prostu głupim i nieczułym na piękno prostakiem. W tym wypadku pozostaje mu się z tym pogodzić albo postarać się rozwijać wrażliwość. A z Plutonem tak właśnie jest -jest to wybitny film i co do tego nie ma żadnych wątpliwości a pisząc że jest nudny i się nie podobał wystawiłeś sobie opinię totalnego dyletanta.

ocenił(a) film na 4
potworos

Ale ja jednak mam wątpliwości - ja w tym fimie nic wybitnego nie widzę. To że mi on się on nie podoba to nie powód aby móc oceniać ludzi jacy są. Film to jest film - każdy lubi inny gatunek. Mi sie ten film nie podobał i nie boję się pisać o tym otwarcie - co kto myśli o mnie to mam gdzieś, przynajmniej mam ubaw z was jacy to ludzie są śmieszni - bo wasze zachowanie jest po prostu śmieszne!!!

sebulba_2

Film jest świetny (nawet wybitny), ale muszę też tolerować Twoje zdanie. On po prostu trafił w mój gust, a w Twój nie - i tyle...
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
ReMi_3

No nareszcie jakiś człowiek się znalazł z głową na karku. A już myślałem że takich ludzi nie ma na świecie. Jesteś wielki Remi :)

sebulba_2

Po pierwsze : napisałem że można swoje zdanie wygłaszać dowoli zwłaszcza na publicznym forum- co nie oznacza że ktokolwiek jest zobowiązany brać takie zdanie poważnie i je tolerować . Wolność słowa działa w obie strony ;)
Po drugie: "Film to jest film -każdy lubi inny gatunek" - właśnie o to mi chodziło kiedy mówiłem że wystawiasz sobie opinię dyletanta . Film jest jedną ze sztuk i należy mieć jakieś minimum wiedzy, wrażliwości aby wysnuwać wnioski które miałyby być traktowane poważnie przez innych.
Ocenianie filmów po gatunkach (np: nie lubie sience-fiction) jest najjaskrawszym przykładem złego podejścia do odbioru sztuki filmowej ( odbioru wogóle sztuki trzeba się nauczyć i tej wysokiej i tej niższej).
Po trzecie : obrzucanie kogoś inwektywami za odmienne zdanie ( choćby niewiem jak było głupie ) wystawia opinię o obrzucającym - podobnie jak wyrażanie zdania w stostunku do powszechnie uznanego dzieła bez podanie żadnych konkretnych argumentów.

brunos

Szkoda, że wcześniej tu nie wpadłam. Od "Gwiezdnych wojen" się odczep. Wydaje ci się, ze jak ktoś lubi GW to zna się na filmach mniej niż ty? Ja lubię i "Pluton", i "Gwiezdne wojny." Zresztą, szkoda słów, gościowi film się nie spodobał, twierdzi, że jest nudny, nie ma racji, ale nie dlatego, że lubi GW, po prostu się myli.

ocenił(a) film na 4
Veda12

Ariana - wytłumacz jak to ma być. Jak oglądam ten film to mam udawać zaciekawienie bo ty uwarzasz że nie mam racji twierdząc że ten film jest nudny. Zrozumcie ludziska że ten film jest nudny DLA MNIE - nie dla wszystkich ludzi!

ocenił(a) film na 9
sebulba_2

4/10, to dlaczego masz go w "ulubionych"? Prowokator:]

ocenił(a) film na 4
pan_patapon

A czy ja funkcje tego portalu muszę wykorzystywać dosłownie? Ja sobie do ulubionych wrzucam filmy które oglądałem.

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

dla mnie 10/10 film jest super!!! scena jak amerykanie pacyfikuja wioske pozostaje w pamieci

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

Nie lubi niby wojennych a Pearl Harbour to co? ocenił na 10 ten film to jest dopiero gniot.

ocenił(a) film na 4
Luki_1

Dla Ciebie gniot dla mnie nie gniot - i co z tego wynika?

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

Wynik to z tego że im większa komercja tym bardziej ci sie podoba. Pearl Harbour to jeden z najgorszych filmów wojennych. Jeszcze tylko J. Lopez brakowało w obsadzie do totalnej kaszany.

ocenił(a) film na 4
Luki_1

Komercja czy nie komercja - ważne że film jest fajny i fajnie się ogląda, a Perl Harbor jest zarąbisty - i to nie tylko moja opinia ale zdecydowanej większości. A Ty jesteś pewno z tych co jak usłyszą komercja, to nawet nie muszą oglądać filmu bo już z góry zakładają że jest do kitu.

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

i tu sie mylisz :-)
ale Perl Harbor jest moim zdaniem zbyt przesłodzony.
Film wojenny powinien miec klimat.
A z filmów komercyjnych podobał mi sie np. Sky kapitan pozatym lubie też filmy niskobudżetowe klasy b c e itd. ale oczywiscie nie wszystkie.

ocenił(a) film na 4
Luki_1

Dla Ciebie jest przesłodzony a dla mnie jest boski - super muzyka, super efekty i ciekawa akcja poprzeplatana wątkami miłosnymi. Ja oglądając ten film dostaję dreszczy tak strasznie niektróre sceny mi się podobają!

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

No, no zaciete dyskusje sie tu tocza :) Sebulba vs Fans of Vietnam. Ja tez lubie bardzo filmy o Wietnamie i musze sciagnac ten film i zobaczyc jaki on jest :D Duzo osob pisze ze ma dobry klimat. To jest dla mnie najwazniejsze, aby film mial klimacik no i w miare nienajgorszy scenariusz. Ja uwazam ze nie musi byc duzo efektow specjalnych zeby film byl b. dobry.

Pozdro.

ocenił(a) film na 10
Poznaj_Rzeznika

no to obejrzyj bo klimacik to film ma:-) a potęguje ten klimat dotego świetna muzyka jedna z najlepszych jakie słyszałem w filmie.

ocenił(a) film na 8
Luki_1

rany.. jak ja kocham takich ludzi.. jak nielubisz filmow wojennych to po cholere takie ogladasz i jeszcze sie o nich wypowiadasz... oczywista jest rzecza ze niewszystkim sie wszystko podoba.. no ale wypowiadac sie o rzeczy o ktorej z gory wiesz Ci ze sie niespodoba to juz jest poprostu idiotyzm...

ocenił(a) film na 10
soso

S4ebula, mistrzu, czemu masz ten film w ulubionych, skoro dałeś mu 2/10.

http://www.filmweb.pl/Ale,ten,film,denny%21,Usn%B1%E6,mo%BFna,tak,beznadziejna,a kcja,temat,Topic,id=317970 [www.filmweb.pl/Ale,ten, ...]

ocenił(a) film na 4
opoz

Kilka postów wyżej masz wytłumaczone dlaczego.

ocenił(a) film na 4
soso

A kto to powiedział że ja z góry zakładałem że ten film jest denny? Ja pisałem że raczej nie przepadam za wojennymi filmami ale to nie znaczy że nie mogę oglądać, a nóż mi się spodoba! A co do wypowiadania się to też nie wiem skąd takie rzeczy wziąłeś - gdzie to napisane że nie można wypowiadać się o filmie jeżeli się nie lubi danego gatunku? Ja mam takie samo prawo głosu jak i Ty, więc nie pisz mi takich farmazonów.

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

sam jestes farmazon jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj.

ocenił(a) film na 10
Luki_1

Szczerze mówiąc to jak na mój gust typ ma starsznie niesprecyzowane poczucie estetyki i z tego co widze to sam nie wie co lubi a czego nie .. wobec tego skąd on może wiedzieć cokolwiek o takim filmie?? .. pozatym sam przyznał, że go nie ogladał bo sie nudził i odpływał myślami .. no to skoro go nieoglądał to po co go wogóle komentuje?? .. wycofajcie lepiej ten temat :) .. Pozdrawiam wszystkich fanów tego filmu .. świetny klimat i pomimo wieku film wymiata

ocenił(a) film na 10
Mantiss

Dzis sie sciagnal. Jutro go ogladam :) Zobacze co to za cudo :D

ocenił(a) film na 10
Poznaj_Rzeznika

Wlasnie go obejrzalem, rzeczywiscie bardzo dobry film i klimatowy o Wietnamie!!!! Zdecydowanie jeden z najlepszych filmow o Wietnamie! :D Polecam!!!

ocenił(a) film na 4
Mantiss

Powiadasz że ja mam niesprecyzowane poczucie estetyki? Ależeś mądrości powiedział teraz. Następny który poczuł się urażony że ktoś dał słabą ocenę filmowi który lubi. Jak ja się cieszę że ja nie mam tak głowy zrytej i nie wyzywam ludzi o odmiennych zainteresowaniach filmowych.
Druga sprawa to jeżeli film jest dobry to nie odpływam nigdzie myślami tylko oglądam z zapartym tchem i oczy mi się nie zamykają a tutaj niestety klimat i akcja mnie troszkę zanudzały.

ocenił(a) film na 10
sebulba_2

Pewnie ze tak .. pierwsza rzecz to taka ze romantycy nie powinni ogladac filmow dla facetow bo i tak ich nie zrozumieja ;) .. i tutaj dales swoja osoba doskonaly przyklad .. lepiej wroc do tych swoich pacyfikatorow, 40 letnich prawiczkow, bajeczek disneya itp. producji .. filmy wojenne zostaw w spokoju, a przede wszystkim te o wietnamie gdyz poprostu nie znasz sie na nich i nie wiesz w jakich kryteriach sie je powinno oceniac ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones